Czas na podsumowanie I półrocza i tego, co działo się w sporcie. A działo się wiele J

Po sukcesie w P. siatkowej plażowej (8.09), w której zajęliśmy I miejsce już 21.09 nasi zawodnicy wywalczyli kolejne zwycięstwo w Drużynowych biegach przełajowych zajmując znów
I miejsce. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Piwiński Michał, Nowak Domnik, Jesionka Szymon, Szukiel Piotr, Delestowicz Wiktor, Bereśniewicz Mateusz, Plata Bartosz, Aleksandrowicz Kacper, Dobrowolski Oskar.

Gratulujemy drużynie podwójnie, bo tydzień później w podobnym składzie chłopaki zajęli II miejsce
w Biegach Sztafetowych

Kolejny rok z rzędu jesteśmy Mistrzami w Badmintonie. Choć znana nam jest ta gra jako kometka, czyli gra rekreacyjna, a wręcz plażowa to w wersji sportowej badminton jest bardzo dynamiczną, wymagającą szybkości, precyzji i wytrzymałości grą.

Zawodnikami z takimi cennymi cechami okazali się: Maciej Krakowski z 3TL, Szymon Kowalski z klasy 
i Bartek Plata z klasy 3 TE i to właśnie oni zdobyli dla naszej szkoły kolejne zwycięstwo
i reprezentowali Jelenią Górę na dalszym etapie zawodów

           Zdjęcia Badminton

W listopadzie uczestniczyliśmy w rozgrywkach międzyszkolnych w Piłce Siatkowej i choć mamy wielu zdolnych zawodników to nie udało się nam wygrać, ale byliśmy na podium zajmując III miejsce i równie cenne punkty do współzawodnictwa.

Taki sam wynik uzyskaliśmy w kolejnych zawodach – w Futsalu, czyli potocznie mówiąc
w piłce nożnej halowej

Zdjęcia - Futsal

Po nieco słabszych wynikach (o ile 3 miejsce można nazwać słabym) przyszedł czas na kolejny sukcesi zwycięstwo w Pływaniu. To szczególne zwycięstwo biorąc pod uwagę, że wielu zawodników trenujących jest w „Żeromie” i to oni byli faworytami w tej konkurencji. Jednakże trafny wybór zawodników, ich determinacja i talent udowadnia nam po raz kolejny, że można pokonać najlepszych.

Zdjęcia (Pływanie)

Po intensywnych konkurencjach coś dla miłośników myślenia, czyli Szachy. Szachy to – klasyka, to gra królewska, bo wymaga wiedzy, koncentracji, umiejętności i przewidywania. Jak wiemy w naszej szkole jest dobrze znana i  ma coraz więcej zwolenników,a szczególnie tą pasją nasz nauczyciel p. Krzysztof Dwojak wychodząc z założenia, że dla tego  sportu  zawsze znajdzie się miejsce i czas. I choć jesteśmy wśród szkół wice-mistrzami tej dyscypliny to wiemy, że trening czyni mistrza,
a my mamy dobrych trenerów i w przyszłym roku może być tylko lepiej J

By rozruszać i zintegrować naszą szkołę w grudniu odbył się Międzyklasowy Turniej w Piłce siatkowej. Po zaciętych walkach wyłoniła się czwórka najlepszych klas: 3 TL, 3TIA, 2 TIA i 4 TIB

Zdjęcia (siatkówka)

W styczniu zakończyliśmy turniej rozgrywając półfinały i finały. Po zaciętym półfinale
a, jeszcze lepszym finale wyłoniła się zwycięska klasa, którą została3TLJ. Drugie miejsce zajęła  świetnie broniąca się klasa2 TIA. Trzecie miejsce zajęli maturzyści, czyli klasa 4 TIB, a czwarte miejsce klasa3 TIA.

Zdjęcia z finału

Podobny Turniej rozegraliśmy w piłce ręcznej. Tym razem był to turniej międzyrocznikowy. Przedstawiciele wszystkich  etapów klas walczyli na Sali Kolegium karkonoskiego. Najlepiej skleconym rocznikiem okazały się klasy    Za nimi klasy    , a potem klasy     ,no i najmniej doświadczeni, ale bardzo waleczni przedstawiciele klas

Zdjęciap.ręcznamiędzyklasowa

Poszukując najzdolniejszych uczniów do kolejnych zwodów w szkole został zorganizowany turniej tenisa stołowego. Każda klasa reprezentowana była przez 2v zawodników, a system do dwóch przegranych wyłonił 3 najlepszych zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach:

I miejsce – Michał Mackiewicz z kl 4 TIB, II miejsce – Marcin Zazulak z klasy 3 TIA i III miejsce – Kacper Romejko z kl. 2 TEI

Na zawodach wystartowali M. Mackiewicz i Kacper Romejko i zajęli bardzo dobre II miejsce. Gratulujemy

Ostatnią konkurencją, która zakończyła się w tym semestrze to Piłka koszykowa. I choć po bardzo ambitnej walce zabrakło nam do szczęścia jednego kosza, by znaleźć się w finale ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Jak na nas to trochę słabo, ale punkty są i to najważniejsze J

W najbliższym czasie będziemy walczyć o jak najwyższe wyniki w piłce ręcznej, a na wiosnę kończyć będziemy rozpoczętą we wrześniu Ligę piłki nożnej (jedenastki)

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za już i udany I semestr i życzymy powodzenia w kolejnych konkurencjach i ostatecznie powtórnego zwycięstwa we współzawodnictwie międzyszkolnym

Współpracują z nami:

 
 
 
 
300x250px fioletowe