We czwartek 26.09 klasa 1tl wdrapała się na Górę Szybowcową, gdzie czekał na nich dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Pan Jacek Musiał, który opowiedział im o powstaniu Lotniska Góra Szybowcowa oraz o pobliskich Zakładow szybowcowych. Wszyscy uwaznie słuchali, jak to podczas 1 Wojny Światowej młodzi niemieccy lotnicy smiało brali udział w walkach i bitwach powietrznych. Po przegranej II wojnie światowej Niemcy dostali zakaz latania maszynami silnikowymi, ale młodzi i zdeterminowani piloci dalej marzyli o tym, by wznieść się w powietrze. Znaleźli wtedy jeszcze zupełnie łysą górę, z której stoku dosłownie „wystrzeliwali” się szybowcem w powietrze. Górę nazwano „szybowcową”. Teraz jest ona czynnym lotniskiem i dalej wita wielu pilotów z Polski jak i zza granicy.

Prężnie działający tam Aeroklub zaprasza na loty i szkolenia szybowcowe i samolotowe. Na spełnianie marzeń o lataniu nigdy nie jest za późno! Warto nadmienić, że pan Jacek Musiał to dyrektor AK JG i wybitny pilot z ponad 50-letnim doświadczeniem lotniczym. Wyszkolił wielu wybitnych pilotów szybowcowych, zdobyl wiele nagród i odznaczeń.

Zapraszamy serdecznie nie tylko do spędzania tam czasu i podziwiania pięknych widoków na Kotlinę Jeleniogorską, ale też do skorzystania z oferty Aeroklubu.

Panie Jacku, dziekujemy za ciekawy wykład oraz mozliwość spędzenia miło czasu przy ognisku na Górze Szybowcowej.

🙂

 

Ach, gdyby tak wzbić się w powietrze
%d bloggers like this: