Podczas, gdy nasi lekkoatleci zdobywali najwyższe podium, swoją walkę rozpoczęli piłkarze. Systemem brazylijskim rozegrali 5 meczów. Choć pierwsze spotkanie (8.10) z ZSOiT nie należało do udanych, bo przegraliśmy 1:0, to kolejne można było uznać za zaskakujące, a nawet nieprawdopodobne. Nasi zawodnicy swoją postawą udowodnili, że warto grać do końca i nie poddawać się po porażce. 16.10 rozegraliśmy mecz z „Handlówką”, podczas którego wystrzelaliśmy najwięcej bramek w tych rozgrywkach, wygrywając 9:1.W kolejnym terminie zagraliśmy mecz z II LO. Po niełatwym ale ciekawym meczu pokonaliśmy ogólniak 3 bramkami. Zwycięstwo to ustawiło nas w tabeli ze znanym nam już przeciwnikiem, a mianowicie z ZSOiT. Mecz z tą drużyną był nie tylko meczem półfinałowym, ale również okazją do rewanżu. Mecz był pełen emocji. Najpierw przegrywaliśmy 2:0, ale zdołaliśmy wyrównać wynik, co oznacza, że mecz miały rozstrzygnąć rzuty karne. Dzięki świetnej interwencji naszego bramkarza (Marcela Zielińskiego) oraz 100% wykorzystanych przez nas rzutów karnych wygraliśmy mecz i weszliśmy do finału.

Można powiedzieć, że tradycją staje się to, że w finale spotykamy się ZST „Mechanik”, ale zawsze okazuje się, że jesteśmy drużynami godnymi finału. I tak było tym razem. Wydawało się, że mamy przeciwników w garści, bo wygrywaliśmy 2:0, ale to jednak nie wystarczyło, bo dość łatwo udało im się wyrównać i po raz kolejny stanęliśmy do walki w rzutach karnych. Na każdym zawodniku podchodzącym do karnego ciążyła odpowiedzialność. Każdy chciał uderzyć tak, by trafić. Trudną pracę musiał wykonać bramkarz, a musieliśmy go zmienić, bo doznał kontuzji. Na bramce stanął Gracjan Zieliński i bronił świetnie, a nasi chłopcy świetnie i skutecznie strzelali. To mogło doprowadzić tylko do jednego – do zwycięstwa. I tak się stało. Znów pokonaliśmy przeciwną drużynę, bo jesteśmy najlepsi.

By duma nas jeszcze bardziej rozpierała trzeba wspomnieć, o tym, że najlepszym zawodnikiem tych zawodów został nasz uczeń Michał Piwiński (4 TIA)

To były wymagające rozgrywki, a my sprawdziliśmy się w nich celująco

– GRATULUJEMY naszym piłkarzom i czekamy na Piłkę nożną halową.

C.D sportowej passy 🙂
%d bloggers like this: