Już po raz ósmy nauczyciele naszej szkoły zorganizowali Międzyszkolny Rajd Papieski. Na tę wędrówkę po śladach Wielkiego Polaka wybrało się prawie 80 osób. Byli wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

Celem Rajdu jest zachowanie pamięci o Wielkim Rodaku, św. Papieżu Janie Pawle II, popularyzacja szlaku papieskiego, ale przede wszystkim zapoznanie młodego pokolenia z nauką papieża, a szczególnie z Jego przesłaniem do Młodych.

Punktem centralnym była msza św. celebrowana w jeleniogórskiej bazylice. To w niej, 3 września 1956 r. mszę św. odprawił Karol Wojtyła. Pozostał ślad po tym wydarzeniu w postaci wpisu ks. Wojtyły do parafialnej księgi posług kapłańskich.

Po Mszy św. posililiśmy również nasze ciała słodkimi bułeczkami. Około południa wyruszyliśmy na papieski szlak, prowadzeni przez przewodnika górskiego pana Krzysztofa Dwojaka, który starał się przekazać uczestnikom jak najwięcej informacji nie tylko na temat szlaku, którym szliśmy, ale także opowiadał wiele ciekawostek dotyczących Karkonoskiego Parku Narodowego.
Po prawie godzinnym marszu, stanęliśmy pod pamiątkową tablicą, która umieszczona została w ruinach dawnej kaplicy zamkowej. Tam złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pamięci.

Barbara Ludorowska

MIĘDZYSZKOLNY RAJD PAPIESKI
%d bloggers like this: