Dnia 18 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa ZSE w szachach. Na starcie stanęło 35 uczniów i 1 uczennica. Turniej odbywał się na dystansie 6 rund, grano tempem 15 min. na zawodnika na partię. Zacięta rywalizacja towarzyszyła zawodnikom do ostatniej rundy, podczas której rozstrzygnęły się losy medalowych miejsc. Niepokonanym zawodnikiem okazał się Mateusz Wiewióra z klasy 1P, który wygrał wszystkie partie (6 pkt.) i został najlepszym zawodnikiem w naszej szkole. Tuż za nim uplasował się zdobywca 5 pkt Dominik Adamczyk (3IB) – drugie miejsce. Zdobywca trzeciego miejsca Brajan Kułakowski (4TIA) zdobył również 5 pkt, jednakże punktacja pomocnicza zadecydowała o kolejności zawodników na podium. Kolejne miejsca zajęli: Filip Truszyński (2P – 4,5 pkt.) oraz Szymon Chodor (2L – 4 pkt.). Na wyróżnienie zasługuje występ Ady Pietruchy z klasy 2P, która jako jedyna dziewczyna wystartowała w mistrzostwach szkoły.

W najbliższym okresie nasi najlepsi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.