➡️Od września w całej Polsce trwał program szkoleń Młodzieżowych Wolontariuszy Sportu Szkolnego. Świetny program, który był finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wzięli w nim również udział uczniowie naszej szkoły. Zajęcia szkoleniowe z zakresu lekkoatletyki prowadziły p. S. Sawicz i p. E. Dzik.

➡️Zwieńczeniem szkoleń był trzydniowy obóz, na którym została podsumowowana praca młodzieży i nauczycieli. Podczas zgrupowania przyszli sędziowie la mieli możliwość pracy z sędziami związkowymi, którzy weryfikowali wiedzę i umiejętności uczestników.

➡️Obóz odbył się w terminie 1-3.12.2022 r. w Głuchołazach. Spotkali się na nim uczniowie z 6 grup, które działają w Jeleniej Górze, Lubaniu, Lubinie, Legnicy, Olszynie i Zgorzelcu. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, przepracowali te trzy dni bardzo intensywnie podczas zajęć na stadionie, hali sportowej i wykładach.

➡️ Okazało się, że zostali bardzo dobrze przygotowani do końcowych egzaminów: teoretycznego i praktycznego. Wszyscy nasi uczniowie zdali obie formy egzaminu i w związku z tym miło nam poinformować, że w Jeleniej Górze mamy 20 Młodzieżowych Sędziów Sportowych, którzy na pewno poradzą sobie z prowadzeniem zawodów lekkoatletycznych nie tylko na terenie miasta Jelenia Góra.

➡️Uczestnicy zakończonego obozu otrzymali specjalne koszulki Młodzieżowego Sędziego i legitymacje poświadczające ich uprawnienia. 🤝Gratulujemy🤝 naszym sędziom i życzymy satysfakcji oraz powodzenia w wykorzystywaniu zdobytych umiejętności 🙂

Nasi uczniowie w gronie Młodzieżowych Sędziów Sportowych!
%d bloggers like this: