Duże sukcesy odniósł w mijającym roku uczeń II klasy naszego Technikum Logistycznego Makary Piwiński. Makary jest reprezentantem Jelonka Sekcja Molkky Jelenia Góra. Molkky to dyscyplina sportowa będąca połączeniem gry w bule, kręgle i szachy. Często nazywana jest kręglami fińskimi. Makary dwukrotnie uplasował się na podium (drugie miejsca) w Turniejach prestiżowego cyklu Grand Prix Polski w Molkky. Na cykl ten składa się 6 Turniejów rozgrywanych w różnych miejscach Polski. Makary stawał na podium w Jeleniej Górze i Tczewie. W kategorii Junior na podium plasował się w każdych z zawodów, co bezapelacyjnie zapewniło mu już w przedostatniej rundzie rozgrywanej w Bojanowie zwycięstwo w tej juniorskiej klasyfikacji. Dodatkowo w tymże Bojanowie w sierpniu Makary został pierwszym Mistrzem Polski Juniorów U18. Jako zdobywca tytułu został zaproszony przez drużynę składającą się z zawodników z Warszawy i Sztumu do udziału w Mistrzostwach Świata w Molkky, które odbyły się we francuskim Samoens, gdzie wraz z teamem zajął 14 miejsce na ponad 160 startujących zespołów. Zwieńczeniem tegorocznego sezonu były Mistrzostwa Polski, które 17-18 września odbyły się w Suszu. Tam Makary zdobył 9 miejsca (w turnieju indywidualnym oraz drużynowym). Znakomity sezon zakończy on wraz z innymi zawodnikami Sekcji na lokalnych Turniejach.

Nadmienić warto że w całym cyklu Grand Prix Polski Makary uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji OPEN (czyli bez podziału na wiek) !!!