XVI festiwal Nauki zorganizowany był w tym roku pod hasłem ‘Labirynt wiedzy”. Jak każdy poprzedni Festiwal, tak i ten powstał z myślą o gimnazjalistach, aby mogli zobaczyć, że nauka to nie tylko książki, sprawdziany, wykłady. To przede wszystkim działanie. Idąc za słowami Beniamina Franklina : „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”, organizatorzy tegorocznego Festiwalu chcieli zaprosić gimnazjalistów do działania. Zachęcić ich, by uczyli się poprzez zabawę, praktykę. Bo jak mówił Juliusz Cezar to właśnie ona, praktyka, jest nauczycielem wszystkiego.

Na uroczystości otwarcia Festiwalu obecni byli Naczelnik Wydziału Oświaty – pan Paweł Domagała, pani prezes ZNP – Sylwia Gac-Sufleta, pani dyrektor SP nr8 – Maria Silbert Salabura, pani kanclerz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze – Grażyna Malczuk oraz radni – pan Józef Sarzyński oraz pan Robert Obaz.

Nauczyciele Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 wraz z uczniami, Dyrekcja oraz pracownicy szkoły przygotowali wiele konkursów, wykładów, pokazów oraz różnych innych atrakcji, aby pokazać zaproszonym przedstawicielom okolicznych gimnazjów jak przyjemna może być nauka. Kilka miesięcy wytężonej pracy zaowocowało uśmiechem na twarzy wszystkich, którzy nas tego dnia odwiedzili. Oprócz nowych doświadczeń czy zdobytej wiedzy na temat różnych zawodów nauczanych w naszej szkole, nasi goście wyszli z pięknymi upominkami często o bardzo wysokiej wartości. I tu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować sponsorom za całoroczną lub doraźną pomoc – wsparcie finansowe, dostarczenie gadżetów, upominków, ufundowanie bonów i zaproszeń, zorganizowanie kursów, pokazów, szkoleń.

Wielkie podziękowania dla:

– firmy Polcolorit za wsparcie finansowe i stałą współpracę, sieci sklepów Kaufland za pomoc i wsparcie finansowe, firmy Jelenia Plast za otrzymaną pomoc rzeczową, firmy Orange za ufundowane gadżety,- Pani Pauliny Cieślak i Pana Mateusza Gratkowskiego właścicieli restauracji American Burger za ufundowanie zaproszeń,

– kina Helios oraz firmy ubezpieczeniowej Compensa za ufundowane gadżety i nagrody,

– Stowarzyszenia NASZE RIO za wspólne działania integracyjne,

– firmy Super AGI Andrzej Gawłowski za obecność i zorganizowanie pokazu strzeleckiego,

– Pana Krzysztofa Wierzejskiego – instruktora jazdy wózkiem jezdniowym, potocznie zwanym widłowym. za dotychczasowe przeprowadzone szkolenia i dzisiejszą obecność,

– firmy „Elka – Bujak” i jej kierowcy za praktyczne zgłębienie tematu TRANSPORTU – SPEDYCJI – LOGOSTYKI,

– 31 Batalionu Radiotechnicznego za stałą współpracę i obecność na Festiwalu,

– prezentera studenckiego radia NaGłos za współpracę i uświetnienie dzisiejszej imprezy pod kątem muzycznym,

– wszystkich rodziców naszych uczniów, którzy pomogli nam w organizacji Festiwalu i Kawiarenki,

– wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy poświęcając swój wolny czas chcieli podzielić się wiedzą a także służyli pomocą przy ustawianiu, dekorowaniu, sprzątaniu itd.

Na kolejną edycję zapraszamy za rok 🙂

 

 

 

 

 

XVI Festiwal Nauki – 18 maja 2018r.
%d bloggers like this: