W piątek 18 września miały miejsce Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych. Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie, a trasa wiodła po zielonej trawce Błoni Jeleniogórskich. W zawodach wzięły udział klasy pierwsze i drugie oraz 5-cio osobowe reprezentacje klas trzecich i czwartych. Łącznie wystartowało 256 uczniów, w tym 20 dziewczyn. Dziewczyny biegły na dystansie 1000 m, chłopcy musieli pokonać dystans 1500 m.

Mistrzostwo szkoły wywalczył Piotr Szumowski z kl. 2 IB, drugie miejsce zajął Rafał Kwiatkowski z kl. 4 TLB, a 3 miejsce zajął Tymoteusz Wąsiewski z kl. 1E. Kolejne miejsca i pierwszą dziesiątkę wywalczyli: 4 Sokołowski Mariusz 4tes 5.Szymków Jakub 1e 6.Derbich Nataniel 3tib 7.Lempart Dawid 3tes 8.Stupachenko Kyrylo 2el 9.Niedośpiał Marcelin 4tib 10.Murawski Jakub 3tlb.

Wśród dziewczyn najlepszą biegaczką była Nawrocka Julia z kl. 2tel, drugie miejsce zajęła Salewska Sandra z 2el, a z 3 wynikiem dobiegła Ligiżyńska Angelika z klasy 2tel. Pierwszą dziesiątkę zdobyły: 4.Srebniak Natasza 2ib 5.Szarłan Julia 2tl 6.Łukianchuk Anna 2tl.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i trzymamy kciuki za tych zawodników, którzy 1.10 będą reprezentować naszą szkołę na zawodach międzyszkolnych.