Kwiecień, to czas, kiedy najstarsze roczniki walczą o oceny na świadectwie maturalnym, uczą się intensywnie na lekcjach oraz fakultetach do matury, konsultują, zaliczają, ścigają z czasem. Potem uroczysty apel, rozdanie świadectw, zdjęcie z wychowawcą, spotkanie wieczorem – „tak na koniec”.

W maju czekają ich matury, egzaminy zawodowe, rekrutacja na wyższe uczelnie, dłuuugie wakacje i… dorosłe życie często z dala od domu.

Tak jest zazwyczaj, ale nie w tym roku. Pandemia i przymusowe pozostanie w domach zmusiło wszystkich do przestawienia się na nauczanie on-line, spotkania towarzystkie „na kanale” oraz wirtualne rozdanie świadectw ukończenia szkoły, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz nagród dla wyróżniających sie uczniów. Zamiast auli- pokój, zamiast uścisków dłoni- słowa płynące z głośników, zamiast uśmiechniętych twarzy- kafelki na komputerze. Inaczej, dziwnie, trochę strasznie-trochę śmiesznie. Formuła zmieniona, ale życzenia te same, od serca.

Drodzy Abiturienci – dziękujemy, że to właśnie w naszej szkole zdecydowaliście sie kształcić w zawodzie, dziękujemy, że wnieśliście do niej tyle świeżości i Waszej młodzieńczej energii – wyssaliśmy ile sie dało, bo to Wy nas utrzymujecie w dobrej kondycji ;), dziękujemy, że godnie reprezentowaliście nasz Elektronik na zawodach sportowych, konkursach przedmiotowych oraz zawodowych, że udzielaliście się w działaniach na rzecz promocji szkoły w środowisku lokalnym.

Pielegnujcie zawiązane znajomości i przyjaźnie, pogłębiajcie zdobytą tu wiedzę, odwiedzajcie nas czasami, rozwijajcie się i spełniajcie zawodowo, towarzysko, prywatnie 🙂

Przekażcie od nas pozdrowienia dla Waszych rodziców.

Do widzenia!

P.S. myślę, że tym razem nie trzeba nikogo pytać o zgodę na publikację zdjęcia z zakończenia 😀

Zakończenie nauki w klasach czwartych
%d bloggers like this: